english version | polish version GROMOS

Firma nasza jest laureatem I miejsca w konkursie Kamień 2002 w kategorii "Elementy architektoniczne, rzeźba, wnętrza" organizowanego przez Redakcję dwumiesięcznika branzy kamieniarskiej "Świat Kamienia".


ZAKŁAD KAMIENIARSKI GROMOS

Zakład kamieniarski GROMOS powstał w roku 1967. Założony przez Leszka Szydłowskiego, skupiał się wyłącznie na produkcji granitowych i lastrikowych nagrobków. W 1992 r. firmę przejął syn Leszka Szydłowskiego – Marek, który wraz z żoną Marią, wprowadził na rynek konglomeraty marmurowe, które okazały się być niezwykle popularne na długie lata.

Od 2001 roku do firmy dołączyła córka Marka i Marii, Agata. Zadbano więc, by GROMOS dalej był firmą o tradycjach rodzinnych. Dziś nasza siedziba mieści się w Strykowie (ok. Łodzi), przy ul. Brzezińskiej 8.

Od 2001 roku do firmy dołączyła również córka Państwa Szydłowskich i dzięki temu firma GROMOS ma szansę nadal rozwijać się jako przedsiębiorstwo rodzinne.

PROFIL FIRMY

Dziś główną działalnością firmy GROMOS jest szeroko rozumiana obróbka kamienia naturalnego. Cięcie materiałów i ich montaż. Przede wszystkim firma korzysta z marmuru, trawertynu, granitu i onyksu, a także konglomeratu marmurowego oraz kwarcogranitowego. Od niedawna firma wzbogaciła swoją ofertę o spieki kwarcowe – jest to naturalny kamień łączący ze sobą inne materiały, metodą wypalania. Ze spieków kwarcowych wykonywane są okładziny ścian, blaty kuchenne oraz podłogi i posadzki. Materiały te nadają się doskonale do wykorzystania w nowoczesnej architekturze. Tworzenie mozaiki, marmurowe parapety i schody, blaty kuchenne z granitu – to wszystko oferuje firma GROMOS.

OFERTA

Prostota, elegancja, urok i szyk – oto atuty nadające wnętrzom niepowtarzalnego, ponadczasowego charakteru. Aby osiągnąć wymarzony efekt, najlepiej jest użyć naturalnych materiałów, takich jak drewno i kamień. Poza niewątpliwą urodą marmurowych schodów, czy granitowych blatów kuchennych, warto wskazać na ich praktyczne walory oraz wytrzymałość materiału, z którego są wykonane. Prowadzimy także sprzedaż hurtową płyt dla zakładów kamieniarskich. Posiadamy własne ekipy montażowe, dzięki czemu mogą Państwo skorzystać z 8% stawki VAT na montaż schodów granitowych i marmurowych, kominków z kamienia czy parapetów. W swej ofercie firma posiada bogaty wybór kolorystyki, użylnienia marmuru, trawertynu, granitu, onyksu, spieków kwarcowych, z których wykona dla Państwa:

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego sklepu, mieszczącego się przy ul. Brzezińskiej 8, w Strykowie.


Aktualnośći: